Archive for the ‘Genel’ Category

Hakkımızda

Sevgili müşterilerimiz, 1994 yıllından bu yana  Amerika Dil Okulları tecrübemiz ile  sizlerin mutluluğu için çalışmaktayız.  Merkezimiz Ankara olmak üzere İstanbul Kadıköy ve İstanbul Taksim’de ofislerimiz bulunmaktadır.

Read more »

Amerika Eğitim Sistemi

Amerika Birleşik Devletlerinde, uygulanan tek bir eğitim sistemi yoktur. Her eyalet eğitim sistemini kendi belirlemektedir fakat eyaletler arasında çok büyük eğitim farklılıkları yoktur bir eyaletten başka bir eyalete giden öğrenci ders müfredatı açısından zorluk çekmeden eğitimine devam edebilmektedir. Eğitim ile ilgili konularda okul aile birlikleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmen öğrenci ve veliler her daim iletişim içerisindedir. Amerika eğitim sisteminde, ezbercilik yerine araştırma alışkanlığının kazandırılmasına ağırlık verilmektedir.

Read more »

Dil Okulu

Dil okulu tercihimizi yaparken hepimizin ilk önceliği eğitimi alacağımız okulun eğitim kadrosunun deneyimli ve bilgili olmasıdır.  Daha sonra bize sunacağı ders metaryellerinin kalitesi önem kazanır. Peki ya dil eğitimini alacağımız okulun bulunduğu yer önemli değil midir?

Read more »

Amerika’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Amerika’da üniversite programına başladığınız zaman, herhangi bir bölüm seçme zorunluluğunuz yoktur. Temel ve alınması zorunlu dersler dışında, ilgi duyduğunuz farklı bölümlerinin derslerini de alarak kendinize bölüm seçiminde zaman tanıyabilirsiniz. Herhangi bir sınava girmeden bölüm değişikliği yapabilirsiniz.

Read more »

Neden Amerika Dil Okulları?

Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika eğitim almak için en cazip ülkelerin başında gelmektedir. 50 Eyalet bulunan Amerika da her eyalette hatta her eyaletin her şehrinde ayrı kültür ve yaşam bulunmaktadır. Bir ülkede birden fazla opsiyon en çekici kılan özelliklerindendir Amerikayı. Ülkede ılıman iklim hakimdir.  Ancak güney bölgelerde tropikal, iç bölgelerde karasal ve çöl iklimi, kuzeybatı kısımlarda okyanussal iklim ve kuzey bölgelerde ise soğuk iklimin etkileri görülmektedir. Bu sebeptendir ki öğrenciler bir ülkede istedikleri her türlü sosyal hayatı yaşayabilmektedir.

Read more »