Amerika’da En Çok Tercih Edilen Dil Okulları

Amerika dil okulları arasında ödül almış uluslararası zincir okullar vardır. Amerika dil okulları arasında ön plana çıkan isimler EC English, Embassy CES,  ELS Grubu, Kaplan, FLS International, Intrax,Kings, LSI, St Giles, Sprachcaffe’dir. Bu okullar arasında EC 2011 yılı, Embassy 2012 yılı en iyi zincir okulu seçilmiştir. Eğitim ve öğretmen kadroları, binaları yıl içinde en az bir kez denetime tabii olan Amerika dil okulları uluslararası ve lokal akreditasyonlara sahiptir.

Amerika dil okulları kendi binalarında hizmet verdiği gibi bazı dil okullarının yerleri üniversite ve kolej kampüsleri içindedir. Örneğin ELS Grubu Amerika dil okulları arasında en çok merkeze sahip okullardan biri olup 62 merkezinin neredeyse %90 lık kısmı üniversite kampüsü içindedir. Bu durum öğrencilere Amerikalı öğrenciler ile aynı ortamda bulunma ve üniversitenin diğer imkanlarından yurt, kütüphane, fitness salonu gibi faydalanma imkanı verecektir.

Amerika dil okullarında  Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL/IELTS/GRE/GMAT hazırlık programları, iş adamları için özel programlar, finans, sinema, hukuk, tıp alanları için özel İngilizce programları, öğretmenlere yönelik eğitim programları gibi program seçenekleri bulmanız mümkündür.