Amerika’da Sosyal Yaşam

Amerika’ nın her şehri kişilere ayrı sosyal imkanlar sunmaktadır. Amerika dil eğitiminde en çok tercih edilen şehirler olan New York, Boston,  San Francisco, Chicago, Miami, San Diego, Los Angeles öğrencilerin dil eğitiminin yanı sıra aktif ve çeşitlilik barındıran bir sosyal yaşantıya sahip olmalarına yol açar. Amerika çok eski bir tarihe sahip olmamakla birlikte ülkenin dünyaca ünlü simgeleri mevcuttur.

Özgürlük Heykeli, Empire State, Sears Kulesi, Disneyland, Universal Studios, Brooklyn, Central Park, Golden Gate, Six Flags, Alcatraz Adası, Times Meydanı, China Town, Fenway Park, Harvard, Yale, MIT, Miami sahili, San Diego hayvanat bahçesi sayabileceklerimizin sadece bazıları. Tarihi binaları, gökdelenleri, üniversiteleri,müzeleri, alışveriş ve eğlence merkezleri, su  ve eğlence parkları, vizyona giren son filmler, 30-40 sahnedir sahnelenmekte olan tiyatro ve müzikalleri ile Amerika öğrencilere birbirinden farklı opsiyonlar sunmaktadır.

Amerika’da dil eğitimine veya akademik bir eğitime gitmek ancak orada yaşama her alanda adapte olur ve kendinize buradan yeni bir hayat çıkartırsanız güzel olacaktır. Bu yüzden eğitimin yanı sıra aktif bir sosyal yaşantıya sahip olmak ve hem Amerikalı hem yabancı arkadaşlar edinmek eğitiminizi daha da zevkli ve verimli bir hale getirecektir.