Amerika’da Dil Eğitim Türleri

dil okulu

Amerika’da dil eğitimi çeşitleri herkesin ihtiyacına  göre düzenlenmiştir. Temel olarak İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için düzenlenen ve aralarındaki tek farkın ders sürelerinin olduğun programlar; Genel İngilizce (20 ders saati), Yarı-yoğun İngilizce (Semi-Intensive 25 ders saati),Yoğun İngilizce (Intensive 30 ders saati), Akademik Amaçlara yönelik İngilizce dil eğitimi (Academic Purpose ), İş İngilizcesi(Business English ) Foundation(Hazırlık dil eğitimi) ’dir.

Bütün bunların yanı sıra TOEFL/GMAT/GRE sınav hazırlık programları bulunmasının yanında Teacher Traning programları da sunulmaktadır. Bütün bu dil eğitimi programlarının yanı sıra öğrencilere aldığı derslerin dışında one-to-one (birebir) ders alma imkanıda sunulmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi programları her yaştan kişilere hitap etmektedir. Dil eğitimi veren bu okullarda Adult(Yetişkin), Young Learners(Genç yetişkin) ve Junior (Çocuk) programları sunulmaktadır.

Yaz ayları için dil eğitimi veren okulların çocuklar için düzenlediği yaz kamplarının üniversite kampüslerinin içerisinde olmasının yanı sıra birçok aktivite ve gezi programlarının da dahil olduğu bu programlarda konaklamaların özel lüks öğrenci yurtlarında grup liderleri ile aynı konaklamada kalarak üst düzey bir güvenlikte sağlanmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Amerika’nın en gözde şehirlerinden New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego ve Fort Lauderdale uluslararası öğrencilerin dil eğitimi konusunda en çok tercih ettikleri şehirlerdir.

Bütün bunların yanı sıra Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin okul kampüsleri içerisinde haftada 20 saate kadar çalışma hakkı vardır.

Amerika da dil eğitimi aldıktan sonra lisans ve lisansüstü eğitimlerini de Amerika da almak isteyen öğrenciler için üniversite geçiş programlarına hiçbir sınava girmeden almak istedikleri lisans yada yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bütün dünya ülkelerinde şubeleri bulunan prestijli okullarda eğitim almak istiyorsa eğer yapılan çok iyi bir araştırmadan sonra görecektir ki Amerikada dil eğitimi konusunda önde gelen dil okulları ;